DANS

NESİBE AYDIN AKADEMİSİNDE DANS SPORU ETKİNLİKLERİ
Türkiye’ de çok uzun bir geçmişe sahip olmayan Dans Sporu kısa surede yoğun ilgi görmüş ve Türk sporcular uluslararası arenada büyük başarılara imza atmıştır.
Dans sporu; sanatı ve sporu birleştiren, sporcuya bedenen, ruhen ve sosyal yönden önemli kazanımlar sağlayan artisttik bir spor dalıdır. Bu spor, dünyada WDSF (World Dance Sport Federation) ve Türkiye’de de TDSF(Türkiye Dans Sporları Federasyonu) tarafından denetlenmektedir.

Nesibe Aydin Sanat Akademisi Dans Sporu Çalışmaları
Nesibe Aydın Sanat Akademisi, bu branşa ciddi ve hızlı bir giriş yapıp sporcularıyla ilk yarışmalardan itibaren ulusal arenada
2P9A0008büyük başarılar elde etmiştir. Öğrencilerimiz, ilk sezonunda olmalarına rağmen yarışmalardan madalyalarla dönmeyi başardılar.
Nesibe Aydın Sanat Akademisi, bu branş için gerekli fiziki olanakları sağlayabilen, sporcusuna her anlamda destek olan Türkiye’deki örnek kurumlardan biridir.
Dans sporu her yaş kesimine hitap etmektedir. Küçük yaşta başlamak çocuğun fiziksel gelişimine önemli ölçüde katkı sağlar, doğru posture, düzgün bir ayak yapısı ve hem güçlü hem de esnek bir fiziğe sahip olmasını sağlar.