Bateri

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

İstekli olan herkesin, her yaşta başlayabileceği ve kendini geliştirebileceği bir çalgıdır bateri. Kalp atışımızda, yürüyüşümüzde ve dans edişimizdeki temel ritim kalıplarını geliştirmek, konuşmamızda var olan ancak çok da fark etmediğimiz karmaşık ritimleri bir çalgı grubu ile yansılamak keyif verici olduğu kadar, fiziksel anlamda kişiyi güçlendiren, psiko-motor hareketlerini geliştiren bir uğraştır. Bateri performansı, özellikle beden uzuvları (eller ve ayaklar) ile beyin koordinasyonunu, odaklanmayı ve anda kalmayı zorunlu kılar.  Bununla birlikte her çeşit müzik topluluğu ve orkestranın bel kemiği olan temel müzik öğesi ritmin en karmaşık çeşitlemelerini öğrenmek ve çalmak için harikulade bir alan tanımlar.

Akademimizde bateri dersi bireysel olarak yapılır ve süresi 50 dakikadır. İsteğe ve sınavlara hazırlanma durumunda haftada bir dersten fazlası da alınabilir. Enstrümanı etkin kullanmak amacıyla 5 yaş ve üstü öğrenciler programa daha uygun görülmektedir.

Ders işleyişi, Milli Eğitim Bakanlığı programı ile birlikte London College of Music (LCM) programını da takip etme imkanın sunulduğu program çerçevesinde, her katılımcının bireysel öğrenme ve ilerleme düzeyi dikkate alınarak yapılandırılır. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen derslerde kursiyerlere, çalmak istedikleri tarz ve karakterde gelişimlerine rehberlik edilir. Kursiyerlerimiz, Sanat Akademisi vurmalı çalgılar stüdyolarında, haftalık rutin çalışmalarını yapma olanağına sahiptirler.

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/150_icerik_bateri.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya