Şan - Vokal Eğitimi

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hepimizin sahip olduğu doğal bir müzik çalgısıdır sesimiz. Bazılarımızın, doğuştan rahatlıkla kullanma becerisine sahip olduğu sesimizin sınırlarını genişletme, doğru yöntem ve teknikler ile rengini ve kişiliğini bulma yolculuğunda uzman eğitmenlerimiz sizlere rehberlik etmektedirler.

Şan – vokal derslerinde, diyafram (nefes) kullanımı, doğru postur (duruş), temiz entonasyon (doğru tonda şarkı söyleme), artikülasyon (doğru telaffuz) gibi sesin müzikal kullanımını destekleyen çok temel – olmazsa olmaz – kaideler üzerinde çalışılır. Ses, nefes ve beden alıştırmalarını içeren programda, nota okuma ve solfeje önemli yer verilmektedir.

Öğrencilerimiz çeşitli şarkı  (lied, aria vb.) formlarında eserler icra edebilecekleri gibi, sevdikleri, ilgi duydukları tarzlarda ses performansı sergileyebilmek için doğru ve etkili vokal tekniklerine hakim olurlar.

Bireysel olarak 50 dakika yapılan şan-vokal dersi için bir yaş sınırı yoktur. Derslerin yapılandırılmasında, Milli Eğitim Bakanlığı programı ile birlikte istekli öğrenciler için London College of Music (LCM) programı baz alınır. Kursiyerlerimizin bireysel gelişimlerinden, istek ve ihtiyaçlarından yola çıkan eğitmenlerimiz, onların solo (kendi başına) ve topluluklarda şarkı söyleme motivasyon ve özgüvenlerini geliştirmektedirler.

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/148_icerik_san.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya