Piyano

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Piyano çalma/çalışma uğraşı, beynin iki yarım küresini aynı anda ve koordineli çalıştırmasından dolayı, başlı başına olağanüstü keyifli ve işlevsel bir zeka geliştirme egzersizidir. Müzik bilgisi ve becerisi, estetik duyarlılık ve sanatsal vizyon kazandırmanın yanı sıra hızlı ve etkin karar verme mekanizmalarını devreye sokan, odaklanmayı ve algıyı son derce kuvvetlendiren yönleri ile bütünsel bir gelişim süreci sağlar.

Sanat Akademimizde toplam 6 Piyano stüdyosu bulunmaktadır. Alanında uzman eğitmenler tarafından verilen derslerde akustik duvar piyanoları kullanılır.

Piyano dersleri bireysel olarak yapılır ve süresi 50 dakikadır. İsteğe ve sınavlara hazırlanma durumunda haftada bir dersten fazlası da alınabilir. Dersin işleyişi, Milli Eğitim Bakanlığı programı ile birlikte London College of Music (LCM) programını da takip etme imkanın sunulduğu program çerçevesinde, her katılımcının bireysel öğrenme ve ilerleme düzeyi dikkate alınarak yapılandırılır.

Piyano dersinin amacı; öğrencilere piyano çalma yetisi kazandırırken, beynin mantıksal ve duyusal işleyiş kapasitesini arttırmak, müzikal işitme ve ritim duygusunun gelişmesine katkıda bulunmak, el göz koordinasyonunu ve konsantrasyonu kuvvetlendirmek, bilişsel, sosyal ve estetik gelişime olumlu etkide bulunmaktır.

Kursiyerlerimiz, Sanat Akademisi piyano stüdyolarındaki akustik piyanolarda haftalık rutin çalışmalarını yapma olanağına sahiptirler.

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/143_icerik_piyano.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya