bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Hakkımızda

1984 yılından bu yana, akademik başarıları ile eğitim sektöründe ilk sıralara yerleşen Nesibe Aydın Eğitim Kurumları, 2011 yılında gerçekleştirdiği yatırım ile Nesibe Aydın Sanat Akademisi’ni faaliyete geçirdi. Konservatuar standartlarında fiziki imkanları olan, kadrosu itibariyle kıymetli sanat eğitmenlerini bir araya getiren, uluslararası programlar uygulayan bu güçlü sanat oluşumu, yüz yüze ve online etkinliklerle tüm sanat severlere kapısı açtı.

Dünyayı keşfetme ve anlamlandırma yolculuğunuzda, ilgi, yetenek ve beceri alanlarınızı çoğaltmak, yaşamdan alınan hazzı derinleştirmek için sizi ve sevdiklerinizi Nesibe Aydın Sanat Akademisi’ne bekliyoruz!

Yaşınız, işiniz, yaşam amacınız ve yolculuğunuz ne olursa olsun, kendinizi KEŞFEDİN! ÇOK ŞEY BULACAKSINIZ…

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/05/Husamettin-Aydin-160x160.jpg

Hüsamettin AYDIN

“Zihnimizi gerekli beşeri bilgi ve sanatsal aktivitelerle dolu ve diri tutmak mecburiyetindeyiz. Çünkü değişimi sağlayan temel dinamik, insan odaklı rasyonel bilgi ve sanatsal tatminlerdir. Ruhun ve zihnin gıdası ne kadar yoğun ve çeşitli olursa, benlikteki değişim de o kapasitede hızlı ve gelişkin/yaratıcı olur”

Yönetim Kurulu

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/1-160x160.jpg
Yönetim Kurulu BaşkanıNesibe AYDIN
https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/mirkanaydin-160x160.jpg
Yönetim Kurulu Başkan VekiliMirkan AYDIN
https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/3-160x160.jpg
Yönetim Kurulu ÜyesiBurcu AYDIN
https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/smr.png
Sanat Akademisi MüdürüSemra KONDAL

Bulgaristan’ın Omurtag şehrinde doğmuştur. Müzikle tanışıklığı 6 yaşında, Gradsko Chitalishte’nin Kültür-Sanat Merkezi’nde başlamıştır. Bu yıllarda piyano eğitiminin yanı sıra bir çok çocuk müzik topluluğu ve korolarında aktif rol almıştır.

1989 yılında ailesi ile birlikte Türkiye’ye göç ederek, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Ana Sanat Dalı’nda müzik eğitimini devam ettirmiştir. Orta Okul ve Lise eğitiminde Yrd. Doç. Oya ÜNLER ile Piyano, Ertuğ Korkmaz ile armoni, Prof. Ertuğrul Bayaraktarkatal ile solfej çalışmıştır. Lisans ve Yüksek Lisans eğitimini yine Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı’nın Müzikoloji Ana Bilim Dalında tamamlamıştır. Bu yıllarda İlhan Baran, Muammer Sun, İlhan Usmanbaş, Çetin Işıköz, Prof. Ertuğrul Bayaraktarkatal, Dr. Lütfü Erol, Turgay Erdener, Prof. Mehmet Göktepe ve bir çok değerli hocalarla çalışma fırsatı bulmuştur. Yüksek Lisan tezini, ODTÜ Bilişsel Bilimler Öğretim Görevlisi Prof. Dr. H. Gürkan Tekman’ın danışmanlığında tamamlamıştır.

Doç. Ahter Destan’ın kurduğu Ankapella korosunda, korist ve eşlikçi olarak görev almıştır. 1999 yılında, Zonguldak Karaelmas Üniversitesi’nde Öğretim Görevliliği yapmıştır. 19 yıl boyunca özel bir kurumda müzik ve piyano öğretmenliğinin yanı sıra idari görevde bulunmuştur.

Bir kız çocuğu annesi olan Kondal’ın hayat mottosu, “Bugün ve yarın,  bizleri daha başarılı, paylaşımcı, yaratıcı ve daha ‘insan’ kılan; ilham, güç ve enerji kaynağı olan uğraşların en keyiflileri sanat ve müziktir!”

6 yaşından itibaren piyano eğitiminin yanı sıra bir çok çocuk müzik topluluğu ve korolarında aktif rol almıştır.
Lisans Eğitimini Müzikoloji Ana Bilim Dalında almıştır.
Yüksel Lisansını ODTÜ Bilişsel Bilimler Öğretim Görevlisi Prof. Dr. H. Gürkan Tekman’ın danışmanlığında tamamlamıştır.
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Turan Güneş Bulvarı Galip Erdem Caddesi 608. Sokak No: 3 Çankaya/Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 490 98 80
Sosyal Medya