Mini Trampet

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Vurmalı çalgılar insanlık tarihinin en eski enstrümanlarından ve haberleşme araçlarından olmuştur. Kalp atışını veya yürüme esnasında ayaklarımızdan çıkan ritmi yansılayan bu sesler genetiğimizde kodludur büyük bir ihtimalle. O nedenledir ki, eliyle bir şeyler tutmayı başardığı andan itibaren, her miniğin en keyifli etkinliği, her türlü objeden, ses çıkartmaktır.

Akademimizde, bu coşku dolu atmosferi, 4 – 5 yaşındaki miniklere yaşatmak üzere yapılandırdığımız  Mini Trampet Takımı çalışması, haftada  bir kez yapılan, 50 dakika süreli bir grup dersidir.

Alanında uzman eğitimciler rehberliğinde gerçekleşen çalışmalarda amaç; miniklere, oyunlar aracılığı ile çeşitli ritim kalıplarını ve çalış tekniklerini öğretmektir. Grup dersi olmasından dolayı bu aktivite son derece eğlencedir. Grup bilinci oluşturmak; grupla uyum içerisinde çalmayı ve çalışmayı öğretmek bakımından da son derece değerlidir. Çalışmalarda Trampet Takımımızın minikleri için özel yaptırılmış trampetler,  gösterilerde ise giymeleri için özel tasarlanmış kıyafetler kullanılır.

Sağ-sol el koordinasyonu, odaklanama, yaratıcılık ve özgüven gibi yeti ve becerilerini geliştirmek, dünyanın ritmine ayak uydurmak isteyen tüm miniklerimizi bu takım çalışmalarına bekliyoruz.

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/145_icerik_minitrampet.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya