Keman

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Albert Einstein… genel ve özel görelilik teorilerini ilk olarak geliştiren ve 300’den fazla bilimsel makale yazan bu fizik dehasının, aynı zamanda usta bir keman icracısı olması bir tesadüf değil. Keman çalmak – tıpkı diğer yaylı çalgılar için de geçerli olduğu gibi – ciddi bir meydan okumadır! Temiz ve nitelikli ses üretme becerisi kazanıldığında ise müzik evrenin çeşitli türlerinde, içsel dünyanızın en naif noktasına kadar kendinizi ifade etme, duygusal ve düşünsel yaşamınızı derinleştirme fırsatı sunar.

Enstrümanı daha etkili kullanmak bakımından derslere başlama yaşı 8 olarak öngörülse de kemana, öğrencinin fiziksel, psiko-motor ve müziksel gelişimi dikkate alınarak daha erken yaşlarda da başlanabilir. Bireysel olarak 50 dakika yapılan ders, Milli Eğitim Bakanlığı programının yanı sıra London College of Music (LCM) programını da takip etme fırsatı sunduğu gibi, öğrencinin bireysel öğrenme ve ilerleme düzeyi dikkate alınarak yapılandırılır.

Odaklanmayı ve dikkat süresini geliştiren, sese karşı duyarlılığı üst düzeyde artıran keman çalma uğraşı, solo ve müzik topluluklarında müzik yapma keyfini yaşatır. Keman derslerinde; keman çalma tekniğinin kavratılması, sol el ve sağ el (arşe) kullanımının doğru uygulanması, teknik etütlerle desteklenerek keman için yazılmış eserlerin seslendirilmesi hedeflenmektedir.

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/05/NASAKATALOG_2021-guncel-tema.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya