Esneme Güçlendirme ( Temel Jimnastik )

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Yaşamda, karşılaşılan güçlüklerle başa çıkmanın en temel kaidelerden biri zihinsel ve bedensel dayanıklılıktır. Bedenin esnek ve kuvvetli olmasının zihni ve düşünme biçimini de esnekleştirdiği ve güçlendirdiği artık bilinmektedir.

Esneme ile birlikte kardiyorespiratuar dayanıklılık (vücudun kas hareketini kolaylaştıracak enerii üretmenin, oksiieni emme ve kullanma yeteneği) artar. Mental olarak büyük rahatlık sağlayan esneme hareketleri sayesinde postur düzelmeye başlar. Düzenli egzersizler sayesinde, tendon ve kas esnekliği, vücut açıklığı önemli ölçüde artar.

Günlük yaşantıyı olumlu etkileyen bu çalışmalarla kaslara giden besin ve kan kaynağı çoğalmış olur. Beden hareketlerinin daha etkili ve kolay yapılmasını sağlayan esneklik, eklem ağrılarının oluşmasının büyük ölçüde engeller.

Akademimizde, Esneme-Güçlendirme çalışmaları, grup veya bireysel olarak, haftada bir kez 50 dakika olarak yapılır. Evimizde uzun süre hareketsiz kaldığımız şu günlerde sunduğumuz bu program esneklik, koordinasyon, kuvvet, çabukluk gibi fiziksel özellikleri geliştirecek, bedeninizin ve zihninizin zinde kalmasına yardımcı olacaktır.

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/05/esneme.png
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya