Koro - Vokal Topluluk

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image

Bir toplulukla birlikte şarkı söylemenin, beyinde yarattığı olumlu etkilere ilişkin pek çok bilimsel araştırma sonucu mevcuttur. Bilim insanları, performans esnasında, bağlanma ve güven duygusunu kuvvetlendiren oksitosin ve endorfin hormon salınımının yükseldiğini, strese neden olan kortizolun ise azaldığı gözlemlemişlerdir.

Her yaşta şarkı söylemenin mümkün olduğu gibi koro ve vokal topluluklarında yer almak da her zaman mümkündür. Akademimizde bu alanda yapılan çalışmaların başlıca amacı, katılımcıları müziğin ve birlikte şarkı söyleminin büyülü dünyası ile tanıştırmak, en doğal müzik çalgısı olan seslerini doğru kullanmalarını öğretmektir. Ses ve nefes egzersizleri, doğru ve temiz ses verme çalışmalarının yanı sıra şarkılar aracılığı ile çeşitli ritim kalıplarını kavratmak, farklı tür ve dillerde şarkı dağarcığı kazandırmak bu dersin içeriğini oluşturmaktadır. Akademide yapılan koro ve vokal grubu çalışmaları alanında söz sahibi, deneyimli şefler tarafından yürütülür.

Koro ve vokal grupları üyeleri, çeşitli gösteri, şenlik ve festivallerde yer alarak, performanslarını sunma keyfini ve gururunu yaşamaktadırlar.

Çalışmalar:

– Çocuk korosu/Vokal topluluğu

– Yetişkin korosu/ Vokal Topluluğu

– Kurumlara ve topluluklara özel koro çalışmaları

https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/140_icerik_koro.jpg
bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya