LCM

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
https://nasa.gen.tr/wp-content/uploads/2021/04/Untitled-1-640x306.jpg

Nesibe Aydın Sanat Akademisi müzik alanında tüm yaş gruplarında bu akreditasyonu sağlayan LCM (London College of Music) Sertifika ve Diploma Programı yetkili sınav merkezidir.

Buradan ötesi “reed more”dan sonra açılabilir.

LCM;  İngiltere Eğitim ve İstihdam Bakanlığı (DFEE)  ile uluslararası kurullar tarafından gerekli görülen “Qualifications and Curriculum Authority” (Yeterlilik ve Müfredat Kurumu) onaylı, ulusal ve uluslararası akreditasyona sahiptir.

LCM sertifikası, müzik alanında kendini geliştirme çabası içindeki öğrencinin bulunduğu başarı seviyesini belirlediği gibi, yurt içi ve yurt dışında birçok özel eğitim kurumu ile üniversite başvurularında, adayların kabul sürecinde ve burs almasında etkisi olan bir belge olma özelliği taşımaktadır. Özellikle IGCSE/IB öğrencilerimiz bu sınavlara katılarak akademik başarılarının yanında müzik yeteneklerini de sertifikalandırıp başvurularına ekleyerek yurtdışı okul başvurularında kullanmaktadır.

Sınavlar, İngiltere London College of Music (LCM) yetkilileri tarafından, önceden planlanan akademik takvime göre yüz yüze Sanat Akademisinde gerçekleştirmekte ise de, 2021 yılında, pandemi tedbirleri nedeniyle, Akademimiz süreci, dijital ortamda “Recorded Exams” (Kaydedilmiş Sınav) yürütmektedir.

Bu sınava ilişkin ayrıntılı bilgiler, London College of Music ve International School of Musicians’tan katılımcılar ile 7 Mayıs 2021, Cuma günü saat 20.30’da gerçekleştireceğimiz zoom toplantısında siz değerli velilerimiz ve sevgili öğrencilerimiz ile paylaşılacaktır.

Başlangıç düzeyinden, ileri düzeye kadar her yaştan, çocuk ve yetişkinin katılabileceği LCM sınavları ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için Nesibe Aydın Sanat Akademisi’ni (0 312) 490 98 80 nolu telefonumuzdan arayabilir; müziğin evrensel dünyasına davet eden LCM sınavlarına ilişkin merak ettiklerinizi sorabilirsiniz.

Saygılarımızla.

bt_bb_section_bottom_section_coverage_image
İletişim
Bağlıca, Fatih Sultan Mah. Dumlupınar Bulvarı, Kavşağı No : 1/A, 06890 Ankara
Salı - Cuma : 10:00 - 20.00
Cumartesi - Pazar : 09:00 - 19.00
0 312 418 07 78
Sosyal Medya